Zajęcia w bibliotece

Zajęcia w bibliotece

6 grudnia 2018 r. klasa II odbyła lekcję biblioteczną w Gminnej Bibliotece Publicznej w Telatynie. Zajęcia te były podsumowaniem wiadomości o Arktyce a także uzupełnieniem do omawianej lektury A. i Cz. Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda". Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem obejrzały film o lodowej krainie i ich mieszkańcach.

Na zakończenie spotkania dyrektor biblioteki pani Alicja Górnik wręczyła wszystkim uczestnikom mikołajkowe niespodzianki.

W Krainie Magii i Czarów - Andrzejki

W Krainie Magii i Czarów - Andrzejki

We wtorek i czwartek (22, 27 i 29.11.2018 r.) odbywały  się w naszej szkole zabawy  andrzejkowe. Rozpoczynali najstarsi, czyli uczniowie klas VII-VIII i oddziały gimnazjalne, potem klasy I-III we wtorek, a zakończyli uczniowie klas IV-VI.

Pasowanie w grupie 3-4 latków

Pasowanie w grupie 3-4 latków

Dzień pasowania na przedszkolaka był dla dzieci dniem pełnym emocji. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i Dyrektora gromkie brawa. Po występie Pan Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego „Aktu pasowania".  Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców grupy.

Małgorzata Śliczniuk-Loda, Anna Bednarczuk

Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym

Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym

W dniu 16.11.2018 r w Hrubieszowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym. Naszą szkołę i nasz powiat  Tomaszów Lub reprezentowali: Konrad Litkowiec i Kamil Bród, z I i II miejsca w powiecie.

Rozgrywki były ciężkie ale formy nie zabrakło Kamilowi, który zajął IV miejsce i tym samym zakwalifikował się na Mistrzostwa Województwa do Kocudzy, które odbędą się w dniu 12.12.2018.

Gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia :) 

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

W dniu 13.11.2018 w Bełżcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Szkołę reprezentowali: Paulina Sachajko, Elżbieta Berbecka, Konrad Litkowiec, Kamil Bród. Konrad zajął I miejsce a Kamil II miejsce i tym samym zakwalifikowali się na  Mistrzostwa Rejonu w Hrubieszowie. Elżbieta zajęła VI a Paulina IX. Za I miejsce uczniowie otrzymali puchar i dyplom, pozostali do szóstego miejsca otrzymali dyplomy.

Pasowanie na przedszkolaka - starszaka

Dzień 14 listopada 2018 r na długo pozostanie w pamięci dzieci 5 letnich z oddziału przedszkolnego . W tym dniu odbyła się ważna uroczystość "Pasowanie na przedszkolaka - starszaka".

W uroczystości brali udział rodzice, dzieci oraz pan dyrektor Bogdan Tucki. Przedszkolaki przedstawiły krótką część artystyczną. Następnie pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek i małe upominki.
Wychowawca: Mariola Kowalczyk

Spacer po okolicy

Spacer po okolicy

16 listopada 2018 r. klasa II wybrała się na spacer po okolicy. Celem tego spaceru było szukanie ważnych miejsc w naszej miejscowości ,a tym  samym rozwijanie lokalnego patriotyzmu w ramach realizowanych treści programowych „Moja mała Ojczyzna”. Jednym z takich miejsc jest pomnik ku czci poległych w obronie naszej ojczyzny. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą panią Alicją Wiśniewską i panią Agnieszką Dobrowolską minutą ciszy uczcili pamięć bohaterów, którzy walczyli o naszą wolność. Podtrzymujmy nasze polskie tradycje, na których opiera się współczesny patriotyzm, bo nie ma przyszłości bez przeszłości.

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

We październiku 2018 w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

W tym szczególnym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili różne sytuacje życiowe, w których znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna. Oprócz humorystycznych scenek, uczennice naszej szkoły zaprezentowały swoje zdolności wokalne śpiewając piosenki w języku angielskim i rosyjskim.

1918-2018 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

1918-2018    100 LAT  NIEPODLEGŁEJ

11 LISTOPADA  2018r. zapamiętamy już na zawsze… Uroczystość  z okazji 100 ROCZNICY  ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI rozpoczęła się Mszą św.  w kaplicy w Telatynie, którą celebrował ks. A. Bastrzyk. We Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Telatynie, sztandar  drużyny harcerskiej „Modrzewie”, a także sztandar kombatancki.

Następnie uroczystości przeniosły się do szkoły, gdzie o godzinie 12.00 wszyscy uczestniczący w tak szczególnej uroczystości wspólnie zaśpiewali Hymn Polski - Mazurka Dąbrowskiego.

Akademię „100 lat Niepodległej” rozpoczął Polonez z „Pana Tadeusza”, przepięknie zatańczony przez zespół taneczny, składający się z sześciu par dziewcząt i chłopców z oddziałów gimnazjalnych i klasy ósmej. Następnie mogliśmy wysłuchać montażu słowno-muzycznego, na który złożyły się: piękna  poezja patriotyczna deklamowana na tle muzyki refleksyjnej, monorecytacje oraz piosenki patriotyczne...

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Dla Niepodległej"

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Dla Niepodległej"

8 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Dla Niepodległej”, w którym uczennica klasy II Dominika Piskor zajęła II miejsce, zaś Sebastian Piskor z klasy V wyróżnienie.

  W konkursie wziął również udział Michał Dziedzic z klasy III.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.Smile

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-VIII i oddziałów gimnazjalnych oraz nauczyciele z naszej szkoły wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Była to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Powiatowe Eliminacje 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Powiatowe Eliminacje 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

10 listopada 2018 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Eliminacje 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, któremu  w tym roku przyświecał temat "Narodziny Światów- Fantastyka w Literaturze". Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Patrycja Grabczuk kl. I, Dominika Piskor kl. II, Szymon Steć kl. IV „b” i Sebastian Piskor kl. V „b”. W eliminacjach wzięli udział recytatorzy ze szkół podstawowych, średnich oraz gimnazjów. Duża sala, dużo widzów oraz dużo wykonawców to niesamowite przeżycie dla każdego.

Uczniowie poradzili sobie wyśmienicie i wyróżnienie otrzymali: Sebastian Piskor, Szymon Steć i Dominika Piskor.

W "Krainie Zabaw"

W dniu 17 X 2018 r grupy: 3-4 i 5-latków odwiedziły "Krainę Zabaw" w Tomaszowie Lub. Spędzły tam bardzo udane chwile.

Zabawom w  przeróżnych kącikach zabaw nie było końca. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa.

Wyjazd sprawił wszystkim wiele radości. Smile

Wychowawcy: Mariola Kowalczyk, Małgorzata Sliczniuk - Loda, Anna Bednarczuk, Sylwia Pawłowska.

"Moja mała Ojczyzna, to Polska właśnie"

"Moja mała Ojczyzna,  to Polska właśnie"

 Dnia 30 października 2018 roku został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Moja mała Ojczyzna,  to Polska właśnie” zorganizowany przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Komisja w składzie: Mieczysław Szaruga- Sekretarz Urzędu Gminy w Telatynie, Alicja Górnik- Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn, Jadwiga Nogas- Pracownik Urzędu Gminy w Telatynie, Bogdan Tucki- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie po zapoznaniu się z pracami wyłoniła 25 laureatów w czterech kategoriach wiekowych - protokół.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie. Autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac gratulujemy. Smile

W hołdzie poległym żołnierzom...

W hołdzie poległym żołnierzom...

"Pielęgnuj wspomnienia po zmarłych,  by nie przepadły wraz z nimi..."

  31 X 2018 roku 5-latki, 6-latki oraz uczniowie klasy I i VI z naszej szkoły odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej.

Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie naszego kraju z okupacji, ofiarom tragedii katyńskiej oraz tym, którzy walczyli o niepodległość. Minutą ciszy i  skupienia uczniowie uczcili pamięć o poległych.

Wychowawcy: Mariola Kowalczyk, Henryka Bucior, Janina Tucka, Wiesława Przytuła.

Wygenerowano w sekund: 0.07
1,035,021 unikalne wizyty